Londra’da kurulup 28 Nisan 1987 İstanbul’a taşınan ve kuruluşundan bu yana diş hekimliği malzemeleri sektöründe konusunda kaliteli üretim politikasıyla faaliyet gösteren şirketimiz 2008 yılına kadar laboratuvar ürünleri ağırlıklı olarak faaliyet göstermiştir. Ardından arge faaliyetlerini klinik ürünler üzerinde yönlendirmiştir.

Günümüzde tüm üretimler konusunda uzman kadromuz ile merkez yerleşkede gerçekleşmektedir. Faaliyet alanımız diş hekimliğinde, diş tedavisinde ve koruyucu diş hekimliğinde kullanılan ürünler ile diş laboratuvarlarında kullanılan protez ve diğer hususlara ait her türlü sarf malzemelerin ve birtakım ekipmanların üretilmesi, ticaretinin ve ihracatının yapılmasıdır.

Üretim standardı TSE kalite standartlarının yanı sıra, tıbbi cihazlar kalite yönetim sistemi olan ISO 13485 çerçevesinde uluslararası normlara uygun şekilde yapılmaktadır. Ürünlerimiz Avrupa CE ve Amerika Birleşik Devletleri FDA standartlarında üretilmekte olup her iki alanda da belgelendirilmiştir.

IMICRYL modern ve teknolojik yapısıyla kalitedeki farklılığını yakalayarak yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunmayı hedeflemektedir. Sektöründe birçok yeniliğe imza atmış olup, bu farklılığı oluşturan uzman personel kadrosu da her geçen gün büyümektedir. Vizyonumuz Türkiye ve Dünya’da aranan markalarla adından söz edilen bir konuma ulaşmaktır. Bu bağlamda her geçen gün kalite, ürün çeşitliliği ve kapasitemizi artırarak yolumuza devam etmekteyiz. Ürünlerimiz hakkında sipariş, görüş ve önerilerinizi bildirmeniz bizleri mutlu edecektir. 35 yıl boyunca süre gelen Türkiye birlikteliğimiz için tüm dental sektör üyelerine teşekkür ederiz.